אודות מת"ן | תנועות הנוער | ועדות מת"ן | פרויקטים ואירועים | משרד החינוך | אירגונים שותפים | טפסים ופרסומים | צור קשר EN


אירוע השקת התוכנית "ותיקים בתנועה " 

ביום ד´ ה-27.10.10 התכנסו כ-200 נציגים מחברי תנועות הנוער המשתפות בתכנית באולם הכינוסים בכפר המכביה,  להשיק את התוכנית החדשה: ותיקים בתנועה.

בתוכנית נכחו צוות המשרד לענייני ותיקים ובראשם סגנית השר לאזרחים ותיקים, חברת הכנסת לאה נס, נציגי מנהל חברה ונוער של משרד החינוך ובניהם מנהל האגף החברתי קהילתי במשרד החינוך מר איתן טימן,  צוות המשרד של מת"ן, ובראשם היו"ר ומזכ"ל תנועת הצופים מר רותם יואלי ומזכ"ל מת"ן נפתלי דרעי וכן שאר מזכ"לי תנועות הנוער, רכזי הנהגה, רכזי השטח, מדריכים ובני נוער רבים מכל התנועות.

את הבאים קדמה במילות פתיחה נרגשות הגב’ סיון מלניק יניב,  רכזת התכנית. בדבריה הציגה את התוכנית והחיבור המיוחד במינו של תנועות הנוער ואוכלוסיית הותיקים.

מיד עם סיום הדברים, הקהל נעמד לשירת התקווה ולאחריה הופיעה להקת תנועות הנוער במחרוזת שירי תנועה מהתקופה הותיקה והטובה.

לאחר מכן ברכה סגנית השר לאזרחים ותיקים ח"כ לאה נס בהדגישה את הצפייה לקראת הפעלת התוכנית והפוטנציאל הגלום בה לבאות. מנכ"ל המשרד לענייני ותיקים  מר אהרון אזולאי ברך את התוכנית ועמד על שמה המיוחד "ותיקים בתנועה"  ככותרת למיזם החדש העומד על הפרק. מר איתן טימן מנהל האגף החברתי קהילתי במשרד החינוך  שבח את שיתוף הפעולה והציג את חזון התוכנית. יו"ר מתן רותם יואלי הודה לשר  לאזרחים ותיקים על ההזדמנות והתמיכה על הזכות שניתנה לתנועות הנוער לשיתוף הפעולה הזה, וקרא לכל  התנועות לעבוד בכל המרץ להצלחת תוכנית חשובה זו.

בתוכנית האומנותית הועלה קטע משעשע אך כאוב המדגיש את הפער הבין דורי. הקטע הוצג על ידי חנה דנציג דיירת בכפר הגמלאים "משען" רמת אפעל, ויוליה ברק, חניכת תנועת האיחוד הלאומי

לאחר מכן התקיים טקס חלוקת תעודות שהן בבחינת "ברכת הדרך" לרכזי התנועות שנבחרו למשימה האתגרית להנהיג את התכנית. 

הרצאה מקצועית מרתקת נשא ד"ר אלי  ורטמן העומד בראש מכון מיוחד לטיפול ואיבחון האלצהיימר. המסר המרכזי והרוח שקיבלו המשתתפים מדבריו היו בעיקר שיש להקשיב לזקן ולהתייחס אליו בכבוד על מנת ליצור איתו קשר ממשי. הזקנה איננה מחלה או פגם אלא יש לראות בה משהו קסום, עולם ומלואו שיש לשאוב ממנו ככל שניתן.  
 

לתמונות מהאירוע לחץ כאן


לקבלת מייל עם עדכונים


שם:
דוא"ל:
מועצת תנועות הנוער בישראל (מת"ן ) רחוב היסמין 1רמת אפעל 52960 , טל.03-5354777 פקס .03-7369101

בניה עיצוב ואכסון: Blacknet.co.il