אודות מת"ן | תנועות הנוער | ועדות מת"ן | פרויקטים ואירועים | משרד החינוך | אירגונים שותפים | טפסים ופרסומים | צור קשר EN 

תכנית ותיקים בתנועה

בתחילת חודש ספטמבר 2010 החלה מועצת תנועות הנוער בהפעלת תכנית "ותיקים בתנועה".

השותפים: המשרד לאזרחים ותיקים, משרד החינוך, ו-14 תנועות הנוער השייכות למועצה. התכנית פועלת בהיקף ארצי ובאה לידי ביטוי בכל זרמי האוכלוסייה על גווניה – חילונים, חרדים, דתיים, משמאל מימין באוכלוסייה העירונית והכפרית.

המטרה: תכנית ותיקים בתנועה שמה לעצמה כיעד צמצום הפער הבין דורי בין אוכלוסיית הותיקים לבין בני הנוער בישראל.

איך עושים את זה: כל תנועה העמידה רכז מטעמה, המשתתף בפורום לימודי בנושא ומתקיים במסגרת מת"ן. על ידי הכרות עם אוכלוסיית הותיקים בישראל על כל גווניה, פעילות משותפת בין קהלי היעד, התנדבות הדדית (של החניכים בקרב הותיקים ושל הותיקים בקרב התנועות), חיפוש ולמידה של שורשי התנועות על מקימיה ומייסדיה וחיבורם לפעילות התנועה, ועוד ועוד.

הרציונל: מדינת ישראל קמה בכוחם ועצמתם של החלוצים הצעירים, אלה שרואים בתמונות הישנות עם מכנסיים קצרים וכובע רחב שוליים על הראש. אותם חלוצים של פעם הם האזרחים הותיקים של היום.
אחד מכל עשרה ישראלים הינו "אזרח ותיק" וכולנו מכירים אותם.
אנחנו, תנועות הנוער למעשה ממשיכי הדרך של אותם חלוצים צעירים, מתפקידינו לפעול באופן שיטתי ורצוף עם אלה שיצרו את הבסיס לקיום ובניין המדינה.
הקשר הבין – דורי הינו הכרחי לטובת בניית חברה טובה יותר, סבלנית, בעלת יכולת למידה והנצחה.

בשנת הפעילות תשע"ב תעסוק התוכנית בשני נושאים מרכזיים:

1.      מיזם כותבים את התנ"ך- בראשו עומד משרד רוה"מ ובשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים הרעיון המרכזי הינו הוא כתיבת ספר תנ"ך אינטרנטי באמצעות זוגות של אזרחים ותיקים וחניכי התנועות, שיבחרו יחד  פסוק משותף המדבר אליהם וביחד ינציחו את שמם על גבי הספר האינטרנטי. מטרת תנועות הנוער הינו להעמיק את הקשר הבין דורי באמצעות השימוש במחשב. הספר יקבל כותרת של "ותיקים בתנועה". לפרטים נוספים על המיזם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר: http://www.mybible.org.il

2.      תוכנית אב יישובית- בתוכנית זו יחברו תנועות הנוער אל הרשויות המקומיות ,וישתפו פעולה סביב פעילות והפעלת פרויקטים עבור אוכלוסיית הותיקים באותה רשות מקומית.

 

כולכם מזמנים גם להיכנס לעמוד התכנית בפייסבוק – לחצו like ותוכלו להשתתף בדיונים ולהתעדכן בנעשה:

לקישור לחץ כאן

לפרטים נוספים, רעיונות ויצירת קשר:

קרן שמר– מנהלת התכנית

kerens@tni.org.il

 


סיקור מכנס הפתיחה אוקטובר 2010
רשימת רכזי הפרוייקט בתנועות הנוער
תמונות מישיבת הפתיחה ספטמבר 2010

לקבלת מייל עם עדכונים


שם:
דוא"ל:
מועצת תנועות הנוער בישראל (מת"ן ) רחוב היסמין 1רמת אפעל 52960 , טל.03-5354777 פקס .03-7369101

בניה עיצוב ואכסון: Blacknet.co.il